האם כדאי לקחת הלוואה לעסק חדש?

עסקים רבים וביניהם גם חברות ענק משתמשות בגיוס אשראי/חוב על מנת לצמוח ולגדול במהירות, למה הן עושות זאת? הרי תמיד למדנו שחוב הוא דבר רע. אז זהו שלא!


על ידי גיוס אשראי או למעשה יצירת חוב, אנחנו מסוגלים לקצר את כמות הזמן הנדרש לנו כדי לחסוך סכום כסף גדול שבו היינו משתמשים בכדי להקים עסק חדש או לממן פרויקטים שיקדמו ויגדילו את העסק הקיים. כך שלמעשה אנחנו מביאים את העתיד אל ההווה ומאיצים את תהליך הצמיחה הכלכלית שלנו!


חשוב לדעת שגם חברות גדולות שנהנות מתזרים מזומנים הנאמד במילארדים, עדיין משתמשות בגיוס אשראי דרך הלוואות, בין אם באג"ח או דרך גופים בנקאיים גדולים וכל זאת בכדי להאיץ את צמיחתן והתבססותן בשוק בדרך המהירה והכדאית ביותר.


מה ההיגיון מאחורי פעולה זו שלעיתים נראית כלא הגיונית, הרי למה לי לרצות חוב גם אם יש לי כמות מספקת של כסף?!


התשובה פשוטה מאוד, מלבד האצת הצמיחה הכלכלית שהזכרנו קודם, על ידי לקיחת הלוואה אני מאפשר לעצמי לשמור על נזילות גבוהה וההון העצמי שלי נשמר כך שאוכל לנצל הזדמנויות עסקיות שיופיעו בעתיד, אני יכול לרכוש סחורה בכמויות גדולות ולהנות מהנחות משמעותיות אצל ספקים ובכך להגדיל את הרווחיות שלי (לעיתים בעשרות אחוזים). ומעל הכל להנות מערך הכסף הנוכחי טרם שחיקתו במרוצת הזמן.


אז איך איך לוקחים הלוואה לעסק? ואיך עושים את זה חכם?


שמדובר בהלוואה לעסקים קטנים או בהלוואה לפתיחת עסק ישנם שלושה גורמי מפתח בהם עלינו להתמקד, קבלת סכום ההלוואה הנחוץ, אחוז הריבית, וזמן הפרעון. שילוב נכון של שלושת אלו יאפשר לעסק שלנו להיות יעיל יותר והכי חשוב רווחי יותר!


הבנקים וגופי האשראי השונים אינם ממהרים לתת הלוואות גדולות לעסקים קטנים ונמנעים כמעט לגמרי מעסקים בהקמה היות ואין להם היסטוריה בנקאית, אך אם בצורה כלשהי הצלחנו לשכנע אותם להלוות לנו סכום נכבד של כסף לרוב הריביות יהיו גבוהות מאוד דבר שיהפוך את העסק לרווחי הרבה פחות ולעיתים לא רווחי בכלל.


פה נכנסת לתמונה הקרן בערבות המדינה, הקרן שייכת למשרד האוצר ומספקת הלוואה בערבות מדינה, דבר המאפשר הלוואות לעסקים קטנים והלוואה לפתיחת עסק בסכומים של עד 500,000 ש"ח ובריביות אטרקטיביות.הלוואה לעסקים


איך זה עובד בפועל?


בעיני הבנק הממן אותו בעל עסק שקיבל הלוואה בערבות המדינה משרד האוצר הופך להיות הביטחון שלו, ולכן הבנק מרגיש בנוח לספק סכום כסף גדול ולממן את היוזמה העסקית ולא דורש ריבית מוגזמת היות והמדינה היא הערבה לכך שההלוואה תשולם במלואה.


אז עד כה השגנו שניים מתוך שלושת גורמי המפתח, יש לנו את הסכום הרצוי וריבית מעולה! הגורם השלישי והמכריע לכך שהאשראי אותו גייסנו יהפוך ליתרון ולא לנטל הוא זמן הפרעון.

פריסת תשלומים נוחה מאפשרת לנו בעצם להחזיר חלקים קטנים מהסכום הגדול בכל פעם, ובכך אנחנו מסוגלים להחזיר את ההלוואה ועדיין להתפרנס ולהרוויח מהעסק בכבוד.

הלוואה בערבות מדינה מספקת לנו בדיוק את זה, קודם כל ניתן להתחיל לשלם את ההלוואה רק חצי שנה לאחר קבלתה, מה שמאפשר לנו לבנות תשתית טובה להחזר ההלוואה ביתר נוחות, ובפריסה ל5 שנים אלו התנאים הטובים ביותר הקיימים בשוק לעסקים קטנים!