הלוואה בערבות מדינה! איך, כמה ולמה?

מעוניינים להשקיע בעסק על מנת למנף אותו ולהגדיל את הרווחים בעתיד? ככל הנראה תזדקקו למקור אשראי כזה או אחר, רוב העסקים הקטנים והבינוניים נעזרים בהלוואות, אבל שוכחים פרט אחד חשוב, הריבית!


הריבית קובעת כמה כסף נחזיר בנוסף לסכום אותו לווינו, לכן ריבית נמוכה משמעותה יותר רווחים לעסק!


אפשר לייצר מצב שההלוואה המתקבלת תהיה בריביות טובות יותר מהממוצע בשוק?

פינסקי לעסקים עושים לכם סדר.


מה היא הלוואה בערבות מדינה? מדינת ישראל מעודדת השקעות בעסקים קטנים ובינוניים ועל כן הקימה את הקרן אשר מטרתה היא לסייע לעסקים אלו לגייס אשראי עבור הקמת עסק חדש, פיתוח עסק קיים והלוואות גישור על פערי תזרים בשל פרויקטים עתידיים.


רבים מהעסקים הפונים לקרן מידי שנה נענים בסירוב, פשוט כי אינם מתכננים נכון לעתיד.


לכן מנינו לכם את הדגשים החשובים לעסק בצמיחה:


תוכנית עסקית ותכנון פיננסי נכון


כן, עסק צריך להתנהל בצורה חכמה, עם תכנית עסקית טובה, אשר תשקף את ההשקעה מצד אחד ואת הרווחים הצפויים מנגד, לנהל עסק זה לא משחק ילדים, כאשר אנו מכינים תוכנית עסקית עלינו לבנות אותה ביסודיות, חשוב להבין לאן המינוף יוביל את העסק, מה ה - ROI הצפוי או במילים אחרות, האם ההלוואה אשר תינתן תעזור לעסק לצמוח או שלא.


תזרים מזומנים עתידי וכושר החזר


מצאנו ששווה להשקיע בעסק ואכן התכנית העסקית מצדיקה מתן הלוואה, השאלה הגדולה: איזו הלוואה? מהו טווח התמרון של העסק, הרי אנחנו לא רוצים להגיע למצב בו לעסק אין יכולת החזר, דבר אשר יגרור את העסק מטה במקום לפתח אותו. לכן, יש להבין את תזרים המזומנים הצפוי לעסק ובאמצעותו ניתן לדעת מהו גובה ההחזר הנכון ביותר עבור העסק בכדי לאפשר לו לצמוח.

השקעה מהון עצמי

פרט חשוב מאוד הוא השקעת הון עצמי של היזמים/ בעלי העסק, למה? השקעה זו מראה למדינה כי אנו מוכנים לקחת את הסיכון ומאמינים בעצמנו. גם במשכנתא לדוגמא, בכדי לרכוש דירה נדרש הלווה להשקיע הון עצמי של לפחות 25%, במידה ומדובר בדירה שנייה ההון העצמי הנדרש להשקעה הינו 50%, אך יש לנו בשורות טובות, המינימום הנדרש להשקעה על מנת לקבל הלוואה בערבות המדינה לעסקים קטנים ובינוניים עומד על 20% בלבד מגובה ההלוואה, אך כמובן שבמידה ויש יותר הון עצמי זהו יתרון משמעותי.


הבנת השוק

ניתוח השוק, התחרות, יכולת הצמיחה השנתית של תחום הפעילות, הבנת נקודות החוזקה והחולשה של העסק, מאפשרים ליזם להבין את סיכויי ההצלחה ומראים שבעל/ת עסק מבינים את הזירה בא הם נמצאים ויוכלו לנתב ולנווט את העסק למקומות טובים יותר. ובסופו של דבר נותנים את הביטחון לקרן בערבות המדינה לאשר את ההלוואה.


ניסיון תעסוקתי


ניסיון תעסוקתי בתחום הינו דבר מתבקש, מאוד קשה לכל אדם אשר לא מהתחום, או שעבד זמן מאוד קצר בתחום, להכיר על בוריו את תחום העיסוק, לכל עסק וחברה יש את המוטיב ו/או את האופי ואת יכולות הצמיחה השונים, מאוד מומלץ, לכל בעל עסק, לא לקחת הלוואה ללא ניסיון מוקדם, שכן התקופה הראשונה של הלימוד תהיה מאוד קשה עבורו. ובזמן הלימוד יצטרך הוא להחזיר החזר חודשי.


לסיכום


עסק אשר רוצה להתפתח ולצמוח יצטרך לקחת הלוואה לעסק, אנחנו בפינסקי לעסקים משלבים את כל הכלים על מנת ליצור מצב שהסכום הנדרש למינוף העסק יהיה בריבית הטובה ביותר ובסיכון הנכון ביותר.