חמישה דברים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם פונים לגופים על מנת לקחת הלוואה לעסק

עודכן: 9 בפבר׳ 2021

1. שימו לב לכושר ההחזר

כושר ההחזר הינו אחד הפרמטרים החשובים ביותר במתן הלוואה לעסקים, עסק/ חברה המבקשים הלוואה מתחייבים לשלם סכום כסף חודשי קבוע, זהו ללא ספק קיטון של תזרים המזומנים נטו של העסק, מומלץ להתייעץ עם יועץ פיננסי בתחום על מנת להבין מה הוא כושר ההחזר הרצוי לכל תחום עיסוק ואיזו הלוואה צריך לקחת על מנת לשמור על בריאות העסק.

2. ערבויות ובטחונות

ערבויות ובטחונות מורידים את עלות ההלוואה, יש לך נכס נדלן? מצוין, יש לך נכס שניתן למשכן? מעולה, ככל שמביאים יותר בטחונות ככה הריבית שתשלמו תהיה זולה יותר, כמו כן, ניתן לפנות לבקשת הלוואה בערבות מדינה אשר נותנת ערבות בדומה לאדם פרטי, אך עם בטחון הרבה יותר גדול לבנק, זהו ללא ספק אחד הגורמים לקבלת הלוואה במחיר הזול ביותר, אך זהו עניין של בירוקרטיה, טפסים וידע כלכלי מקדים, מומלץ להתייעץ עם יועץ אשר יסייע בהגשת הבקשה.

3. השקעה מהון עצמי

רצוי מאוד להציג הון עצמי אשר יושקע בתכנית העסקית ללא קשר להלוואה המבוקשת, מה הכוונה? רוצים 500,000? כדאי לכם שזה יהיה עבור פרויקט בעלות של 600,000 כאשר 500,000 יגיעו מהלוואה ו100,000 יגיעו מהון עצמי או לחילופין ממקורות אחרים, אם אין לכם בכלל הון עצמי, אל חשש, אצלנו בפינסקי בודקים את האפשרויות והמסגרות ובכך מצליחים להוזיל את העלויות


הלוואה בערבות מדינה

4. צריך לבוא מוכנים עם תכנית עסקית וכלכלית המוכיחה את כדאיות הכסף

אחד הדברים החשובים ביותר בבקשת הלוואה לעסקים היא תכנית עסקית רצינית המראה את צפי החזרה השקעה (ROI), מדובר על תכנית עסקית לפרויקט/ עסק, אשר נותן צפי ריאלי לגידול ההכנסות ואת היחס הצפוי להחזר ההלוואה, כאשר נותני האשראי מבינים שמי שעומד מולם מבין על מה הוא מדבר ומבין איך לבצע זאת, הם סומכים עליו הרבה יותר והסיכוי לקבלת ההלוואה גובר.

5. על מנת לצמוח צריך לקחת הלוואות, ולכן רוב הסיכויים שלא יהיה פירעון מוקדם להלוואה – לשים לב לריבית

כן, זה נכון, רוב ההלוואות לעסקים לא נפרעות שלא לשם מחזור הלוואה, למה? כי בסופו של דבר כסף עושה כסף, ואם החברה/ העסק יודעים לייצר יותר כסף מאשר עלות הכסף, אזי הם לא צריכים לפרוע את ההלוואה שקיבלו, לכן, חשוב לבדוק ולהתייעץ עם חברה אשר נותנת ייעוץ פיננסי בתחום על מנם להוזיל כמה שיותר את הריביות הניתנות על הלוואות לעסקים